داستان عجیب گرگ‌های هیبریدی Hybrid wolves - دانلود بازیهای کامپیوتر

داستان عجیب گرگ‌های هیبریدی Hybrid wolves

 

چند سالی است در طبیعت با موجود عجیبی مواجه شده‌ایم که ترکیبی از سگ و گرگ است، این حیوان جسارت گرگ و هوش سگ را دارد و از همین رو برای انسان و دیگر جانداران به‌ویژه حیوانات اهلی و گله‌های دام بسیار خطرناک است.

حتماً ضرب‌المثل گرگ در لباس میش را شنیده‌اید، این حکایت امروز گُرگاس‌ها در حاشیه برخی شهرهای کشور است؛ موجودی که از جفت‌گیری سگ و گرگ به وجود آمده است، این حیوان از گرگ جسورتر و از سگ باهوش‌تر است و بر خلاف گرگ، از انسان نمی‌هراسد و در شرایط عادی دشمنی در طبیعت ندارد، همچنین سگ‌های گله به علت مشترکات زیادی که با این حیوان دارند نسبت به آن حساسیت چندانی نشان نمی‌دهند از این رو به راحتی به انسان و گله حمله می‌کنند.

 

به وجود آمدن گرگاس‌ها نتیجه رها کردن توله سگ‌های ماده در طبیعت است؛ در گذشته این توله‌ها را می‌کشتند اما بعدها با هدف آزار نرساندن به آنها از کشتن این توله‌ها خودداری شد و آنها را در طبیعت رها کردند، این توله‌ها پس از هشت ماهگی به بلوغ می‌رسند و با پیوستن به خانواده گرگ‌ها در هر دوره زادآوری ۱۶ گرگاس یعنی بیش از ۱.۵ برابر زاد و ولد گرگ‌ها توله‌زایی می‌کنند.

به اعتقاد کارشناسان، گرگ‌ها فقط در شرایط فشار بیش از حد گرسنگی آن هم در زمستان به انسان حمله می‌کنند اما امکان حمله گرگاس‌ها به انسان در هر فصلی وجود دارد، این جسارت گرگاس‌ها موجب کاهش ترس گرگ‌ها از انسان‌ها نیز شده است. گرگاس برخلاف گرگ از بدو تولد دارای حالت درندگی است.

یکی از دلایل افزایش تعداد گرگاس‌ها وجود زباله‌ها در حاشیه شهرهاست که باید توجه بیشتری به این معضل شود.

عبدالرضا باقری که بیش از ۲۰ سال است در زمینه حقوق حیوانات فعالیت می‌کند در این‌باره به خبرنگار علمی ایرنا گفت: معضلی که در چند سال اخیر با آن مواجه شده‌ایم، به وجود آمدن حیوان عجیبی به نام گرگاس است که حاصل جفت‌گیری سگ‌ها با گرگ‌هاست، توله به وجود آمده از این جفت‌گیری حیوانی بین سگ و گرگ است که به «گرگاس» معروف است، گرگاس‌ها نیمی سگ و نیمی گرگ هستند، خواص طبیعی و وحشی گرگ‌ها را دارند و آن نیم هوش ارتباط با انسان را نیز از طریق اینکه نیمی سگ هستند، دارند.

وی ادامه داد: گرگاس‌ها زیاد به انسان حمله می‌کنند و زیاد شنیده‌ایم که مثلاً گرگ به انسان حمله کرده است اما در واقع ۹۰ درصد آنها گرگاس هستند.

باقری گفت: معضل دیگری که وجود دارد این است که وقتی یک گرگ با سگ جفت‌گیری می‌کند بچه‌هایی که به دنیا می‌آیند چون بوی سگ می‌دهند گرگ‌ها آنها را داخل گله راه نمی‌دهند و در طبیعت تنها می‌مانند در حالی که گرگ تنها را خیلی کم می‌توان در طبیعت دید مگر اینکه مریض یا پیر باشد، گرگ‌ها معمولاً داخل دسته زندگی می‌کنند اما وقتی این سگ‌هایی که تک هستند و حمله می‌کنند همان گرگ سگ‌ها هستند که واقعاً یک معضل خیلی بزرگی شده‌اند و باید از بین بروند.

وی با تاکید بر اینکه رها کردن پسماندها در طبیعت باعث ازدیاد گرگاس‌ها می‌شود، اظهار داشت: با این کار تا حدی زیادی غذای این حیوانات تامین می شود و این مساله موجب افزایش جمعیت آنها می شود.

باقری اظهار داشت: رها کردن سگ‌ها در طبیعت کار درستی نیست، چند سالی است که مساله عقیم کردن این حیوانات مطرح است که اجرای درست آن بر جلوگیری از ازدیاد جمعیت گرگاس‌ها تأثیر دارد اما اگر بعد از عقیم‌سازی دوباره در طبیعت رها شوند باز تأثیر منفی خود را خواهند داشت بنابراین بهترین کار عقیم‌سازی و نگهداری از آنها در مکانی محصور است.

این فعال محیط زیست اظهار داشت: تمام این مسائل نتیجه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی انسان به طبیعت است، در واقع حیات وحش و محیط زیست از طریق انسان‌ها به حدی تحت فشار است و دست‌اندازی به زیستگاه آنها تا جایی رسیده که دیگر جایی برای زندگی حیات وحش باقی نمانده است.

همچنین ایمان معماریان دامپزشک ارشد باغ وحش ارم دراین‌باره به خبرنگار علمی ایرنا درباره حضور گُرگاس‌ها (نژاد دورگه سگ و گرگ) در طبیعت گفت: گُرگاس‌ها از جفت‌گیری سگ و گرگ ایجاد می‌شوند و بسیار خطرناک هستند، آنها هم ژن گرگ‌ها را از بین می‌برند و هم بسیار راحت به جوامع انسانی نزدیک می‌شوند.

دامپزشک کلینیک حیات وحش پردیسان افزود: تعداد حمله‌های آنها به انسان‌ها بسیار زیاد است، علت آن ژن سگی است که دارند و بسیار هم برای ژن گرگ خطرناک هستند، در ضمن گرگاس‌ها با تداخل ژنتیکی که ایجاد کردند به شدت به حیات‌وحش آسیب می‌زنند، بسیاری مواقع آن آسیب‌هایی که در تعارض با انسان ایجاد می‌کنند به پای گرگ نوشته می‌شود و در نهایت گرگ‌ها توسط انسان‌ها کشته می‌شوند.

حداقل سیستم مورد نیاز

  • When your puppy reaches about 18 months of age, his wolf side will kick in at full force. If you have put in the hours and proper training into your puppy while he was growing, this stage should be easier for you to handle than if he were not trained or bonded with at all. When he hits that 18 month milestone, his hormones and instincts will guide him far more than your bond with him. He will be more independent, less playful, and far more pushy than he was as your little fuzzy wolf puppy. Considering to spay or neuter your hybrid may help some in his adult development, but keep in mind his instincts will override any surgery, so be prepared ahead of time!

    Your wolf hybrid puppy, as he grows, may become more and more distant from the human family. He may enjoy spending most of his time outdoors instead of in a home, but he should never be confined to a kennel or cage. Instead, he should be given plenty of time in an outdoor secured area with your supervision. A dog of this size (can grow to over 100lbs) and agility can easily scale a 6 foot tall wood or chain link fence. It may be worth your time, money and effort to look into installing a security fence. These are tall chain link fences that curve inwards at the top, preventing an animal from jumping over it. This is the same kind of fencing used to house big cats such as lions and tigers at zoos. It keeps the animal safely inside while keeping other people, animals, and debris from making it's way into the animal's enclosure.

نظرات : 0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.